İMM Sigortası nedir? İhtiyari Mali Mesuliyet Sigortası hangi durumlarda işe yarar? - Sigorta Hakimi
  • 14 Kasım 2023

Son dönemde İMM Sigortası hakkındaki merak edilenler arttı. İMM Sigortasının ne anlama geldiği ve nasıl faydalar sağladığı merak edilirken detayları derledik. İMM’nin açılımı, İhtiyari Mali Mesuliyet Sigortası’dır.

Son dönemde pek çok sigorta çeşidine olan rağbet arttı. Vatandaşlar yaşadıkları evi, eşyalarını, araçları ya da hayatını koruma altına almak üzere sigorta çeşitlerini araştırıyor. Şirketle sağlanan poliçe anlaşmaları ile pek çok olanağa sahip olan vatandaşların maddi kayıplarının önüne geçmesini sağlayan sigortalardan olan İMM Sigortasının ne anlama geldiği ve nasıl faydalar sağladığı merak ediliyor.

İMM Sigortası Hakkında Merak Ettiğiniz Tüm Soruların  Cevabı ve en uygun fiyatlar için İLETİŞİME GEÇİN

İMM SİGORTASI NEDİR?

İhtiyari mali mesuliyet anlamına gelen İMM, kaza masraflarına karşı maddi ve manevi güvence sağlayan bir sigorta türüdür. İMM sigortası kaza sonucu ortaya çıkabilecek yüksek hasar masraflara karşı araç sahibinin bütçesini koruma altına alır. Trafik kazalarında maliyete karşı güvence sağlayan İhtiyari mali mesuliyet sigortası, herhangi bir trafik kazası sonucu araç sahibinin üçüncü şahıslara verdiği maddi, manevi zararları karşılayan sigorta türü olarak karşımıza çıkmaktadır. Bir kaza olduğunda karşı tarafa verilen hasarlar öncelikle zorunlu trafik sigortası limitlerince karşılanırken bu limitleri aşan durumlarda ise İMM devreye girmektedir.

İMM SİGORTASI NE İŞE YARAR?

İMM sigortası kaza sonucu ortaya çıkabilecek yüksek  masraflara karşı araç sahibinin bütçesini korur. İMM limiti, karşı araca ve üçüncü kişilere verilen hasarların limit dahilinde ödenmesi anlamına gelmektedir.İMM teminatları da ihtiyari mali mesuliyet gibi farklı limitlere sahiptir. İhtiyari mali mesuliyet sigortası fiyatları, ürünün kapsamına göre değişmektedir. Limitler arttıkça poliçenin tutarı da yükselirken koruma güvencesi de artmaktadır.

İMM Sigortası Hakkında Merak Ettiğiniz Tüm Soruların  Cevabı ve en uygun fiyatlar için İLETİŞİME GEÇİN

Sigortahakimi.com

Teklif Al

    Sigorta Teklifi Al