Sağlık Sigortası yaptırmanız için gerekli olan 7 neden - Sigorta Hakimi
  • 11 Ocak 2023

Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren değişikliklere göre Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), sağlık hizmetlerine yüzde 40 oranında zam yaptı. Özel sağlık kuruluşlarına gidecek olan vatandaşlar artık yüzde 40 oranında bir ücret daha ödeyecek.

K kamu hastanesinden randevu alamadığı için özel sağlık kuruluşlarına gitmek durumunda kalan vatandaşlar, yasal olarak ödenen yüzde 200’lük farkın üzerine bir de yüzde 40 oranındaki zammı da ödemek zorunda kalacak.

PEKİ SAĞLIK SİGORTASININ ÖNEMİ NEDİR?

Özel Sağlık Sigortası, hastalık ya da kazalar nedeniyle oluşabilecek sağlık sorunlarının tedavisini, poliçede yer alan teminatlar ve limitler kapsamında karşılayan bir sigorta çeşididir. Özel Sağlık Sigortası yaptıran bir birey, hastalık veya kazalar sonucu meydana gelen sağlık giderlerinin karşılanması için bir poliçe almış oluyor. Basit hastalıkların yanı sıra kaza ya da acil durumlarda hemen müdahale edilebilmesi için Özel Sağlık sigortaları bireylerin tercih sebebi olabiliyor. Özellikle son dönemde devlet hastanelerinde yaşanan randevu sorununa bir çözüm olarak görülen ve özel hastanelerde geçerli olan Özel Sağlık Sigortasının bireylere randevu alımları ve acil durumlarda kolaylık sağladığı biliniyor. Bu kapsamda kaza gibi olaylarda maddi ve manevi yıpranmaların önüne geçmek adına Özel Sağlık Sigortaları tercih ediliyor. Birçok avantajı da beraberinde getiren Özel Sağlık Sigortalarını tercih etmek için nedenler de bulunuyor.

Sağlık Sigortası Hakkında Merak Ettiğiniz Tüm Sorulara Anında Cevap Almak için İLETİŞİME GEÇİN

NEDEN SAĞLIK SİGORTASI YAPTIRMALIYIM?

Poliçeler kapsamında pek çok avantajdan yararlanmak isteyen bireyler için ”Neden özel sağlık sşigortaası yapmalıyım?” sorusu önem taşıyor. Sağlık sigoratası yaptırmak için çok önemli 7 neden bulunuyor. İşte, sağlık sigortası yaptırmak için geçerli olan o nedenler;

✔ Sağlık sigortası ile uygun görülen hastanede ya da doktorda tedavi olma şansı bulunuyor.

✔Yüksek fiyatlı tedavi masraflarına karşı düşük bir prim ödemesi ile korunuyorsunuz.

✔ Poliçe şartlarına bağlı olarak, sigorta dahilinde Türkiye’nin herhangi bir il ya da ilçesinde tedavi olma imkanına sahip oluyorsunuz.

✔ Yalnızca kişi bazında değil, eşiniz veya çocuğunuz için de bir sağlık sigortası yaptırarak ailenizin de geleceğini garanti altına almış oluyorsunuz.

✔ Sağlık sigortası kpasamında yaptığınız prim ödemelerini vergi matrahınızdan düşme imkanına kavuşuyorsunuz.

✔ Ödemekte zorlandığınız sağlık hizmetlerinden sağlık sigortanız sayesinde daha rahat bir ödeme imkanı ile yararlanabiliyorsunuz.

✔Kaza sonucu ortaya çıkan acil tedavilere ait masrafları sağlık sigortası sayesinde karşılayabiliyor ve normal hayatınıza en hızlı şekilde dönme imkanına kavuşuyorsunuz.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ile muayene, tetkik ve tedavi giderleriniz için fark ücreti ödemeden SGK ile anlaşmalı özel hastanelerden hizmet alabiliyorsunuz.  Bu kapsamda sağlık sorunlarınızda kafanızın ödeyeceğiniz faturalara takılmaması, yalnızca iyileşme sürecinize odaklanmanız için hazırlanan Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ürünlerini inceleyebilir, aklınıza takılan sorularla ilgili dilediğiniz zaman bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Sağlık Sigortası Hakkında Merak Ettiğiniz Tüm Sorulara Anında Cevap Almak için İLETİŞİME GEÇİN

Teklif Al

    Sigorta Teklifi Al