Trafik sigortasında yeni dönem başlıyor! Yüzde 50 indirim için hazır mısınız? - Sigorta Hakimi
  • 17 Kasım 2022
  • 0

Ülkemizdeki milyonlarca araç sahibi vatandaşı ilgilendiren bir haber duyuruldu. Gelen bir son dakika bilgisi ile trafik sigortalarında yüzde 50’ye varan oranlarda indirim imkanının mevcut olduğu duyuruldu. Peki; trafik sigortasında yüzde 50 indirimden nasıl faydalanılır?

Trafik sigortalarına ilişkin oldukça önemli bir gelişme yaşandı. Araç sahibi milyonlarca vatandaşı ilgilendiren bu haber ile vatandaşların trafik sigortalarında yüzde 50’ye varan oranlarda indirimden faydalanabilecekleri bilgisi paylaşıldı.

Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu (SEDDK) Başkanı Mehmet Akif Eroğlu tarafından yapılmış olan kritik açıklamalar ile milyonlarca vatandaşın dikkatini çekecek olan açıklamalar yapıldı.

Ülkemizdeki 26 milyona varan araç sahibi vatandaşı yakından ilgilendiren bu haber kapsamında gelen bilgiler Türkiye Sigorta Birliği, TOBB Sigorta Acenteleri İcra Komitesi, TOBB Sigorta Eksperleri İcra Komitesi ve diğer paydaşlar tarafınca belirlenmiş olan yeni yol haritası kapsamında belli oldu.

Zorunlu trafik sigortalarında oldukça yüksek rakamlara ulaşılması nedeniyle pek çok vatandaş zorunlu trafik sigortası yaptırmakta büyük güçlük çekiyordu. Bu bağlamda gerek banka kuruluşları gerekse sigorta şirketli tarafından indirimli ya da vadeli ödeme seçenekleri ile kampanyalar vatandaşlara duyuruluyordu.

Son olarak paydaşlar tarafından alınmış olan yeni kararlar kapsamında vatandaşların trafik sigortalarında yüzde 50’ye varan oranlarda indirim alması mümkün hale geldi.

ZORUNLU TRAFİK SİGORTASI KAÇ TL KASIM 2022?

Şehirden şehre ve farklı koşullara bağlı olarak değişiklik göstermekte olan zorunlu trafik sigortası ücretleri pandemi sonrasında büyük ölçekli bir artışa geçti. Çok sayıda araç sahibi vatandaş yapılması mecburi olan bu sigortayı karşılama konusunda büyük güçlük çekmeye başladı. Kasım 2022 itibarıyla ise zorunlu trafik sigortalarının rakamları ortalama olarak 1.700 TL ila 7.500 TL arasında yer alıyor. Daha düşük ve daha yüksek rakamların da görülebildiği zorunlu trafik sigortaları ile ilgili yaşanan gelişmelere ilişkin son açıklama büyük yankı uyandırdı.

ZORUNLU TRAFİK SİGORTASINDA YÜZDE 50 İNDİRİM!

Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu (SEDDK) Başkanı Mehmet Akif Eroğlu trafik sigortalarına ilişkin 26 milyon araç sahibini ilgilendiren önemli açıklamalarda bulundu. Eroğlu, yapmış olduğu açıklamalarda;

“Trafik sigortasında mevcut basamak sistemini genişletiyoruz. Dinamik basamak yöntemiyle 7. basamakta bulunup 5 yıldır kaza yapmayan sürücüler 8. basamağa çıkacak ve sigorta poliçelerine yüzde 50 indirime ulaşacak. Çok riskli sürücüler 0. basamakta bulunacak ve yüzde 200 prim uygulanacak.” ifadelerine yer verdi.

Eroğlu’nun bu açıklamaları sonrasında zorunlu trafik sigortalarında yeni dönemin başladığı duyurulmuş oldu.

Teklif Al

    Yorum Yap

    E-posta adresiniz paylaşılmayacaktır *

    Sigorta Teklifi Al